• Kamerové Systémy

Prečo si nechať namontovať kamery ?

V dnešnej dobe sú kamerové systémy neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Vidíme ich v každom nákupnom centre, ale aj už na mnohých rodinných domoch. Pri mnohých objektoch je vhodné skombinovať alarmový a kamerový systém, aby bola zabezpečená komplexná ochrana. Komplexná ochrana objektu je potom aj psychologicky vnímaná potencionálnym páchateľom, pretože je asi ľahšie vykradnúť rodinný dom, ktorý nemá žiadne zabezpečenie, ako dom kde zlodej uvidí namontovanú alarmovú sirénu a po stranách domu kamerový systém.

Mnohí ľudia si niekedy často kladú otázku prečo vlastne nainštalovať kamerový systém ? Za touto odpoveďou sa skrýva množstvo argumentov a preto si predstavíme len tie základné :

  • Dokážeme monitorovať a ukladať záznam nepretržite 24 hodín denne
  • Zistíte okamžite prehľad o pohybe cez vzdialený prístup alebo a mobilnú aplikáciu
  • Zistiť, čo sa udialo v danej chvíli, aj napríklad mesiac dozadu
  • Vidieť súčasne všetky časti zo strážených úsekov z jedného miesta, odkiaľkoľvek na svete

Každý jednotlivý fakt umožňuje pre každého nájsť to svoje, vlastné využitie. Pre niekoho je podstatné, aby monitoroval dianie okolo svojho rodinného domu, pre iných je zase prioritou zabezpečiť veľký areál tak, aby mala strážna služba dostatočný prehľad o dianí naokolo. Možnosti uplatnení je naozaj veľa, preto sa vhodné riešenie nájde pre všetkých – dôležitý je návrh.

Navrhnúť ale správny kamerový systém nie je len tak. V prvom rade musí byť montážna firma držiteľom licencie od krajského policajného zboru na vykonávanie takejto činnosti. Následne je potrebné zobrať do úvahy všetky zákazníkove požiadavky a optimalizovať tak správne riešenie. Netreba však pozabudnúť na svetelné podmienky a návrh im vhodne prispôsobiť, aby napríklad neboli kamery v noci priamo osvetľované a podobne. Málo kto ale vie, že pri mnohých kamerových systémoch je potrebné mať vypracovaný aj bezpečnostný projekt. Legislatíva je v tomto prípade naozaj náročná, no naša spoločnosť túto byrokraciu kompletne zastrešuje.

Naša spoločnosť J&P Technology GROUP disponuje skúseným tímom ľudí, ktorí už majú za sebou stovky inštalácií a vedia dobre zvážiť všetky rizikové aspekty každej montáže, prípadne poskytnúť audit zabezpečenia. Ťažíme s 15 rokov skúseností, poskytujeme garanciu a plný záručný aj pozáručný servis.

Aj pre Vás vieme nájsť to správne riešenie, stačí nás iba kontaktovať.

Kamerový systém AVIGILON

Úvodom treba napísať, že kamerový systém Avigilon

je najlepší alebo jeden z najlepších kamerových systémov na svete a tak logicky k tomu prislúcha jeho vysoká kvalita, ale aj cena. Tento systém je tak jedinečný a unikátny, že vždy sa chodí priamo individuálne predstaviť zákazníkovi. Preto iba v krátkosti jeho kľúčové vlastnosti:

Video analýza s umelou inteligenciou

Inteligentná analýza obrazu od značky Avigilon je ako jediná postavená na detekcii a porovnávaní vzorov jednotlivých objektov. Stačí si jednoducho označiť napríklad „blond vlasy a tvár človeka“ a systém vďaka umelej inteligencií za pár sekúnd nájde všetky kamerové scény.

Prepojenie na registračné pokladnice

V snahe zabrániť krádežiam v obchodoch pri blokovaní dát do pokladní, systém Avigilon doplnil tento systém aj o prepojenie na pokladne POS – transakcie. Do záznamu sa súčasne so záberom z kamery zapíšu aj dáta s pokladničného bločku a je potom veľmi jednoduché vizuálne skontrolovať či tovar ktorý je na zábere z kamery súhlasí s položkami na bločku.

Užívateľské rozhranie a vyhľadávanie

Užívateľské rozhranie je veľmi komfortné a intuitívne. Intuitívnosť a jednoduchosť práce so softvérom značne skracuje dobu potrebnú na zaškolenie obsluhy, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje aj celkovú výšku nákladov spojenú s novým kamerovým systémom. Systém je kompletne preložený so Slovenské jazyka, takže nebude problém s užívateľskou obsluhou. Prevratnou funkciou je takzvané pixelové vyhľadávanie. Je to vyhľadanie na základe zmeny udalosti vo vybranom mieste snímky. Napríklad ak kamera sníma plné parkovisko a niekomu zmizne auto, vyznačením konkrétneho auta, systém nájde všetky udalosti, ktoré prebehli pri tomto aute. Takýmto postupom sa veľmi a promptne a jednoducho dá nájsť akákoľvek udalosť.

Architektúra software a zálohovanie

Programové vybavenie funguje na architektúre klient – server. Znamená to, že sa cez užívateľský program (klient) sa prihlasujete do vzdialeného počítača. (server) Týmto je zaručená stabilita a rýchlosť systému. Systém AVIGILON Control Center verzia Enterprise podporuje dve možnosti pokročilého záložného nahrávania, ktoré zaručia najvyššiu bezpečnosť ochrany záznamu.
Súbežné nahrávanie – pomocou multicastu je možné kamery nahrávať na viacero serverov bez zbytočného preťaženia siete, nakoľko multicast nevyťažuje sieť pri viacnásobnom pripojení.
Nahrávanie pri zlyhaní – v prípade výpadku hlavného systému(servera) je možné nastaviť sekundárny resp. terciárny server, ktorý spustí nahrávanie v prípade zlyhania hlavného servera.

Mobilný prístup

Systém samozrejme podporuje vzdialenú správu tak cez PC ako aj všetky mobilné zariadenia. Dokáže preniesť živý obraz a záznam z viacerých serverov, kde sa dá nastaviť rôzna kvalita prenosu dát, závislá na rýchlosti pripojenia do mobilnej siete.

Máme dlhoročné skúsenosti
s kamerovými systémami

Mohlo by Vás zaujímať

Kamery na rodinný dom

Kamerový systém v oblasti ochrany majetku, pre rodinný domu je dôležitý doplnok k Vašej bezpečnosti. Pri mnohých objektoch je vhodné skombinovať alarmový a kamerový …

Aký zabezpečovací systém zvoliť ?

V dnešnej uponáhľanej dobe treba myslieť na ochranu majetku viac ako predtým. Zvýšila sa vlna kriminality o čom svedčia aj aktuálne policajné štatistiky. Mať zrealizovaný…

Ako prebieha montáž alarmu alebo kamier ?

Pri výbere zabezpečovacieho systému radi poradíme a usmerníme Vás. Pri každej realizácií postupujeme zásadne v jednotlivých krokoch, ktoré si teraz predstavíme…

Kamerové systémy naše referencie