Kamerové systémy všeobecne

V dnešnej dobe sú kamerové systémy neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Kamery sa stali našimi vytrvalými pomocníkmi, ktorí nepotrebujú žiadny oddych a fungujú dňom i nocou. Neustále striehnu všade tam, kde je to potrebné, ale najmä na miestach, kde je žiaduce strážiť nejaký majetok, alebo inú cennú hodnotu, ktorá je pre každého individuálna.  

V súčasnosti je kamerový systém omnoho viac dostupnejší ako v minulosti a čoraz viac sa teší priazni hlavne na súkromných objektoch, chatách a podobne. V dnešnej uponáhľanej dobe sa musíme dobre zamyslieť, ako si ochrániť svoj majetok pred rôznymi zlodejmi a podvodníkmi. Správny kamerový systém je pre Vás dobré riešenie. Pri mnohých objektoch je vhodné skombinovať alarmový a kamerový systém, aby bola zabezpečená komplexná ochrana.

Mnohí ľudia si niekedy často kladú otázku prečo vlastne nainštalovať kamerový systém ? Za touto odpoveďou sa skrýva množstvo argumentov a preto si predstavíme len tie základné :

  • Neustále a bez námahy dokážeme strážiť to, čo potrebujeme nepretržite 24 hodín denne
  • Zistiť okamžite prehľad o pohybe, čo sa deje okolo Vás
  • Možnosť odhalenia a identifikácia páchateľa a jeho nasledovné vystopovanie
  • Zistiť, čo sa udialo v danej chvíli, aj napríklad mesiac dozadu
  • Vidieť súčasne všetky časti zo strážených úsekov z jedného miesta
  • Dokázať sledovať všetky kamerové systémy z jedného miesta, odkiaľkoľvek na svete

Každý jednotlivý fakt umožňuje pre každého nájsť to svoje, vlastné využitie. Pre niekoho je podstatné, aby monitoroval dianie okolo svojho rodinného domu, pre iných je zase prioritou zabezpečiť veľký areál tak, aby mala strážna služba dostatočný prehľad o dianí naokolo. Možnosti uplatnení je naozaj veľa, preto sa vhodné riešenie nájde pre všetkých. Zásadne odporúčame skonzultovať každý návrh, alebo realizáciu kamerového systému s odborníkmi v danej problematike.

Navrhnúť ale správny kamerový systém nie je len tak. V prvom rade musí byť montážna firma držiteľom licencie od krajského policajného zboru na vykonávanie takejto činnosti. Všetci ich technici musia mať splnené určité paragrafy a musia byť vyškolení na túto činnosť. Po druhé je dôležitý aj samotný návrh kamerového systému. Je potrebné zobrať do úvahy všetky zákazníkove požiadavky a optimalizovať tak správne riešenie. Netreba však pozabudnúť na svetelné podmienky a návrh im vhodne prispôsobiť, aby napríklad neboli kamery v noci  priamo osvetľované a podobne. Mať funkčný kamerový systém ale nie je všetko. Málo kto ale vie, že pri mnohých kamerových systémoch je potrebné mať vypracovaný aj bezpečnostný projekt. Legislatíva je v tomto prípade naozaj náročná, no naša spoločnosť vie samozrejme komplexne pomôcť aj pri tejto problematike.

Spoločnosť J&P Technology GROUP disponuje skúseným tímom ľudí, ktorí už majú za sebou stovky inštalácií a vedia dobre zvážiť všetky rizikové aspekty každej montáže. Každopádne Vám vieme poradiť a samozrejme zabezpečujeme aj realizácie. Obhliadky v rámci Bratislavy a blízkeho okolia poskytujeme zdarma a mimo Bratislavy účtujeme len dopravné náklady. Zo skúseností Vám vieme poskytnúť komplexný „support“ (služby) na každý kamerový systém. Našim klientom nikdy nehovoríme nie ,ale ponúkame možnosť ako to urobiť...

Ďalšie J&P Technology stránky a projekty

Copyright and J&P-MEDIA J&P Technology s.r.o.
Made with in Bratislava Slovakia 2015.