Inteligentný dom
z dielne výrobcu Nexwell

Do dnešnej modernej doby rozhodne patrí aj systém domácej automatizácie. Inteligentné domy sa čoraz viac stávajú súčasťou nášho života. Nainštalovaná inteligencia vo Vašom dome Vám v prvom rade ušetrí finančné prostriedky, ale aj enormne zvýši komfort pri bývaní. Rentabilnosť montáže systému je značne vysoká, čo znamená, že sa naozaj oplatí zainvestovať do tejto technológie. Investícia do inteligentného domu býva zhruba o 30 až 50 percent vyššia ako pri obyčajnej elektrikárskej kabeláži, ak však zoberiete do úvahy, koľko domácou inteligenciou ušetríte na finančných prostriedkoch, ale aj aké množstvo ušetríte voľného času tak zistíte, že sa táto investícia oplatila. Svedčia o tom tisíce inštalácií po celom svete a nakoľko je táto technológia ešte relatívne mladá, už si vydláždila cestu do mnohých domov. Inteligentný dom z dielne firmy Nexwell Vám bude pomáhať pri bývaní, zvýši sa Vaše pohodlie, ale aj ušetríte kopu času na relax alebo iné činnosti. Ako to vlastne celé funguje a ako ušetríte so systémom Nexwell si ukážeme nižšie :

Základná teória inteligentného domu :

Inteligentný dom tvorí vlastne elektroinštalácia, ktorá je vedená do jedného miesta, kde je umiestená aj hlavná riadiaca jednotka celej automatizácie. Táto jednotka dokáže nezávisle od ľudského faktoru sama rozhodovať, napríklad kedy pustí zavlažovanie trávnika, alebo kedy zapne kúrenie či spustí klimatizáciu. Naprogramovaním tejto jednotky dokážeme nastaviť jednotné činnosti naraz tak, ako si želá zákazník, ale aj samy mu nastavíme systém tak, aby sme mu zjednodušili bežný život. Teraz sa ale pozrieme, ako vyzerá riešenie v praxi.

Úspora finančných prostriedkov :

Veľmi dôležité je uvedomiť si, že investícia do domácej automatizácie je značne rentabilná, čo znamená, že sa rýchlo vráti späť do Vašej peňaženky. Bude to hlavne v podobe ušetrených finančných prostriedkov za energie, ale aj za iné pridané hodnoty.

» Úspora vykurovania :

Systém domácej automatizácie Vám dokáže ušetriť značnú finančnú čiastku a to napríklad prepracovaným systémom vykurovania. Kúrenie je vždy jedna z najväčších položiek, hlavne čo sa týka prevádzkových nákladov. Ak si rozoberieme podrobnejšie túto tému zistíme, že správnou reguláciou udržíme náklady na primeranej hladine. Predstavte si, že v zimných pekných dňoch, keď Vám do izby bude svietiť slnko, systém automatizácie to sám rozozná, vytiahne okenné žalúzie a vypne kúrenie v danej izbe. Ak si predstavíte, že sa podobná činnosť robí v každej izbe, je návratnosť investície naozaj veľmi vysoká. A to samozrejme nie je všetko. Ak nebude pár dní doma, systém zapne temperovanie na hodnotu 10,5 °C a už zase šetrí. Kým prídete domov, si pohodlne zapnete kúrenie cez svoj mobilný telefón a prídete už do príjemne vyhriateho priestoru. Teda keď to celé zhrniem, za rok pár rokov takto ušetríte určite dosť, možno aj na nového „štvorkolesového tátoša“

»  Úspora elektrickej energie :

Asi každému z nás sa niekedy stane, že zabudneme vypnúť svetlo, alebo zaspíme pri pozeraní TV. Zo štatistík ale vyplýva, že ľudský faktor spôsobuje asi 15 percent zbytočných nákladov na elektrickú energiu. Toto je ale možné značne obmedziť domácou automatizáciou. Inteligentný dom za Vás zhasne všetky svetlá keď odídete do práce, alebo ak náhodou zaspíte pred TV, systém ju automaticky vypne. A už zase šetríte.

» Úspora voľného času :

Nie na darmo sa hovorí, že čas sú peniaze... Či je to skutočne tak, je individuálne pre každého z nás. Verím ale, že úspora času sa bude páčiť všetkým. Zoberme si napríklad také polievanie záhrady. Pre niekoho relax, pre druhých zase starosť v letnom období. Túto situáciu ale rieši systém domácej automatizácie. Pomocou detektorov vlhkosti, ktoré sú umiestnené v záhrade, sa vypočíta potrebný objem vody a automaticky sa pustí zavlažovanie. Týmto máte ušetrený čas, ktorý môžete venovať inej práci, alebo si môžete len tak vyložiť nohy a oddychovať.

Pohodlie a životný komfort Vám urobí z bývania radosť

V každodennom živote v domácnosti bez inteligencie bývajú Vaše zvyky a rituály ale aj bežný život plný zbytočných stláčaní vypínačov, alebo kontrolovaní spotrebičov či sú zapnuté alebo vypnuté. Všetky tieto úkony ale zaberajú drahocenný čas a to na úkor iných vecí. S domácou inteligenciou získate komfort a úsporu času, ktorý rozhodne stojí zato, pretože ho využijete na činnosti ktoré, máte radi.

» Riadenie domu z jedného multifunkčného displeja

Multifunkčný displej umožňuje z jedného miesta v dome ovládať všetky možné úkony, napríklad zapnúť alarm, alebo inú sadu činností. Svojim nadčasovým dizajnom pôsobí veľmi esteticky a zároveň poslúži aj ako digitálny foto-rámik. Ovládanie je veľmi intuitívne a zvládne ho naozaj každý. Je možné ho nastaviť aj tak, že sa bude tváriť ako bežný vypínač a v prípade potreby z neho viete ovládať celý dom vrátane kúrenia, či klimatizácie.

» Bezkonkurenčný dizajn dotykových tlačidiel :

Perfektný dizajn našich tlačidiel snáď nadchne asi každého. Vlastné farby, aké si Vy zvolíte, ale aj výber vlastných označení ikoniek tlačidiel Vám dokáže zabezpečiť iba naša domáca inteligencia z dielne firmy NEXWELL. Na jeden dotykový vypínač vieme umiestniť až šesť rôznych funkcií, najčastejšie to býva zapnutie a vypnutie   osvetlenia, ovládanie žalúzií, alebo čo si len budete priať. Neskutočné množstvo jedinečných variácií otvára nový smer. Nemusíte sa báť, že zabudnete na čo slúži jednotlivé tlačidlo, pretože to bude jednoducho na ňom nakreslené a v noci, ak chcete, bude jemne svietiť, aby ste ho rýchlo našli. A ak sa Vám náhodu zunuje používanie všetkých šiestich funkcií, naprogramujeme ho ako klasický vypínač. Možnosti systému sú naozaj veľmi veľké a ničím neohraničené.

» Centrálne odchodové tlačidlo s prepojením na alarm :

Zabúdate niekedy pri odchode z domu vypnúť svetlá, alebo kontrolujete, čo všetko máte ešte zapnuté? Týmto dňom je ale koniec. K tomu slúži centrálne odchodové tlačidlo. Jedným tlačidlom vypnete všetky elektrické spotrebiče okrem chladničky, vypnete poprípade vonkajšie osvetlenie a zatiahnutie žalúzie. Často krát to však kombinujeme so zabezpečovacím systémom, takže keď pri odchode zadáte svoj kód, so spustení alarmu sa automaticky všetko vypne.

» Svetelné scény a stmievanie :

Ak si chcete prečítať napríklad nejakú dobrú knihu, tak viete jedným tlačidlom vykonať všetky úkony naraz, ktoré vždy bežne robíte. To znamená, že stlačením jedného tlačidla naraz stiahnete žalúzie, vypnete vonkajšie osvetlenie a zapnete silné svetlo v obývačke, ale aj knižnú lampu, aby ste lepšie videli. Ak na druhú stranu máte spoločnosť, alebo nejakú party, jedným tlačidlom dokážete zapnúť vonkajšie osvetlenie a osvetlenie bazéna, stlmiť v obývačke svetlo a vypnete svetlá v ostatných miestnostiach. Predstavte si, že si chcete pozrieť dobrý film. Takže zase jedným stlačením tlačidla zatiahnete žalúzie v celom dome a vypnete všetky nepotrebné svetlá a zapnete tlmené svetlo, aby Vás to nerušilo pri zážitku s filmu. A ešte jedna veľká výhoda. Viete iba gestom nastaviť celú svetelnú scénu. Takže pokiaľ napíšete prstom na LCD displej napríklad písmeno D, nastaví sa osvetlenie s farbami dúhy. Ak zase napíšete prstom písmeno K, všetko sa vypne. Gestá dávajú inteligencii nový rozmer.

» Prepracované ovládanie žalúzií :

Systém domácej automatizácie sa dá nastaviť aj tak, že ak pravidelne stávate o siedmej ráno, sám vytiahne žalúzie a pripraví Vám rannú kávu. Domáca automatizácia dokáže aj simulovať Vašu prítomnosť a to tak, že v určitý čas vytiahne žalúzie, ale aj zapne vonkajšie osvetlenie. V prípade silného vetra systém vytiahne žalúzie, aby nedošlo k ich poškodeniu.

» Elektronické poznámky priamo na LCD displeji :

Poznámky už nemusíte písať na papier a lepiť ich na chladničku. V dnešnom 21. storočí ich napíšete prstom na LCD displej domácej automatizácie a každý si to vždy všimne. Možno síce v malom, ale predsa chránite aj prírodu a naše lesy.

» Domáca inteligencia vyrieši aj naozaj komplikované situácie :

Predstavte si, že sa sprchujete a zrovna Vám prišla neočakávaná návšteva. Tým, že ste práve pod sprchou nepočujete zvonček. Domáca automatizácia to ale vie a preto Vám zabliká 3 krát svetlom, aby ste zistili, že k Vám práve prišla návšteva.

 8641.png

8700.png

Záverom :

Naša spoločnosť J&P Technology Group zásadne odporúča inštalovať tento systém domácej automatizácie. Zabudnite na rôzne známe rozhrania, na ktoré Vás lákajú obchodníci konkurenčných firiem. Oni Vám už ale nepovedia, že sa to o pár rokov bude už vyrábať v Číne a bude to stáť pár eur. Presne tak bude ten systém potom aj vyzerať a to sa aj odzrkadlí na jeho spoľahlivosti, respektíve už nespoľahlivosti. Vsaďte na jednotku v domácej inteligencii NEXWELL, ktorý svojou inováciou predbehli konkurenciu. Absolútna novinka z roku 2012 systém NEXO je tu pripravený práve pre Vás. A samozrejme, že nebudete kupovať „mačku vo vreci“. Pred kúpou Vám celý systém ukážeme ako reálne funguje a bude si ho môcť vlastnoručne vyskúšať. Veríme ,že toto nadčasové riešenie sa zápači aj Vám.

Pár slov o spoločnosti Nexwell :

Firma Nexwell je autorom a výrobcom systému Nexo, určenom na ovládanie funkcií inteligentného domu. Spoločnosť je známa individuálnym a profesionálnym prístupom ku klientom založeným na odbornosti a skúsenostiach. Pre nás je najdôležitejší komfort našich klientov. Cieľom je projektovať nové a zdokonaľovať jestvujúce elektronické technológie. Vďaka moderným výskumným a výrobným laboratóriám s úspechom prinášame najnovšie technológie do vášho života. Naša firma je na trhu už viac ako 5 rokov. Od vzniku si naše produkty, ktorých kvalitu neustále zlepšujeme, získavajú uznanie čoraz širšej škály klientov. Naše produkty tvoria špecialisti s praktickými a teoretickými skúsenosťami. Od začiatku existencie firmy Nexwell sme mali možnosť spolupracovať s veľkými stavebnými firmami, inštalačnými firmami, developermi ako aj s individuálnymi klientami. Náš systém používa napríklad záchranná horská služba. Tieto skúsenosti vyplývajú zo skúseností počas realizácie viacerých inštalácií systému a školení na území celej krajiny. Dôležitým elementom stratégie rozvoja produktov sú konzultácie so špecialistami z firiem, ktoré realizujú domácu automatizáciu. Výmena skúseností má trvalý charakter, od etapy realizácie nápadu, počas vývoja produktu až po jeho uvedenie na trh. Vďaka pozorovaniu potrieb klientov môžu inžinieri firmy Nexwell tvoriť produkty, ktoré majú unikátne vlstnosti a funicie pre využitie v praxi. Pomocou použitia autorskej koncepcie automatizácie a ovládania domácich zariadení zaručuje náš systém značnú úsporu energie potrebnej na ovládanie rôznych druhov domácich zariadení. Úspora, ktorú sme zaznamenali na viac ako tristo našich inštaláciách, sa dá vyčísliť na 7880 KW. Zabezpečovací systém chráni približne 62.500 štvorcových metrov priestoru obývanej plochy v domoch a firmách našich klientov. Vďaka stálemu a intenzívnemu napredovaniu v súlade s modernými trendami a potrebami trhu sa snažíme modernizovať a rozširovať technické možnosti našich produktov. Firma Nexwell garantuje úplnú podporu dodávaných riešení v rozsahu technickej podpory, záručného servisu našich zariadení a školení. Našou prioritou je uspokojovať potreby našich klientov, ale aj budúcich užívateľov naších produktov.

Ďalšie J&P Technology stránky a projekty

Copyright and J&P-MEDIA J&P Technology s.r.o.
Made with in Bratislava Slovakia 2015.