Najčastejšie chyby pri výbere alarmu

Pri výbere zabezpečovacieho systému je veľmi dôležitá jeho kvalita. Treba si uvedomiť, že alarm bude chrániť Váš majetok a že šetriť na nesprávnom mieste sa rozhodne nevypláca. Nižšie uvádzame dve najčastejšie chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia pri výbere zabezpečovacieho systému.

1. TLAK NA CENU, alebo povedané ľudovo : aby to bolo lacné

Zo skúseností sami dobre vieme, že určitý tlak na cenu tu bol stále. Treba si ale uvedomiť, že kvalita rozhodne niečo stojí a predsa pri výbere zabezpečovacieho systému sa ideme baviť o ochrane Vášho majetku. Profesionálny zabezpečovací systém nie je možné zakúpiť v nejakom obchodnom dome, niekde na regáli medzi rožkami, či už skrutkovačmi. Tieto systémy predávajú len inštalačné firmy, ktoré disponujú príslušnými certifikátmi od výrobcu, ako aj od krajského policajného zboru na výkon inštalačnej činnosti. Takéto firmy systémy nielen predajú, ale ho aj odborne zrealizujú a pridajú k nemu príslušnú dokumentáciu napríklad aj pre Vašu poisťovňu.

Dnes je žiaľ doba už taká, že ľudia pozerajú  hlavne na cenu. Predstavujú si, že celý zabezpečovací systém bude stáť málo. Zo slovíčkom málo som sa už stretol, väčšinou to znamená sumu do 200 EUR s DPH. !!! POZOR, toto bohužiaľ nie je možné !!! Kvalitný alarmový systém však stojí viac. Napríklad pre štvorizbový rodinný dom, kde je už vyvedená kabeláž sa suma pohybuje od 1000 do 1500 EUR s DPH za špičkový bezpečnostný systém. Pri ekonomických riešeniach sa pohybujeme niekde pi cene 500 – 900 EUR s DPH.

2. KVATILA, zabezpečovacieho systému Vám umožní sa na neho spoľahnúť.

Každý kvalitný zabezpečovací systém musí mať certifikát od Národného bezpečnostného úradu. Jedine alarm, ktorý ma certifikát od NBÚ je považovaný za adekvátny bezpečnostný systém. Tieto alarmy zásadne predávajú len firmy, ktoré sa venujú bezpečnostných technológiám a majú licenciu technickej služby od Policajného zboru.

Rád by som ešte spomenul, že alarmy alebo iné bezpečnostné systémy, ktorý sa predávajú v rôznych hypermarketoch, nemajú žiadny certifikát a väčšinou ich neakceptujú žiadne poisťovne.

Z veľkej miery majú tieto lacné podľa mňa nie bezpečnostné systémy aj pochybnú kvalitu a časté falošné poplachy. Falošný poplach ja taký, kedy sa bez príčiny spustí alarmový poplach. Stretli sme sa často s tým, že po dvoch až troch falošných poplachoch ostávajú tieto systémy natrvalo vypnuté...

Teda ak to zhodnotím z globálneho hľadiska, lacný „ bezpečnostný „ systém je v podstate žiadny bezpečnostný systém ... 

Z týchto dôvodov by sme radi apelovali na ľudí, aby sa nebáli poradiť sa s profesionálmi, ako zabezpečiť a ochrániť svoj majetok ... 

Ďalšie J&P Technology stránky a projekty

Copyright and J&P-MEDIA J&P Technology s.r.o.
Made with in Bratislava Slovakia 2015.