Aký alarmový systém si vybrať ?

Je potrebné podotknúť, že elektronické zabezpečovacie systémy, môžu inštalovať len firmy, ktoré sú držiteľom licencie na poskytovanie technických služieb podľa zákona 473/2005 Z.z. Preto zverte montáž odbornej firme. Bez odbornej montáži mnohé poisťovne neakceptujú správnu funkčnosť elektronického zabezpečovacieho systému a v prípade vlámania nevyplácajú plnú poistnú sumu !!!

Ako vybrať správny zabezpečovací systém ?

 

Vhodný systém do Vášho objektu Vám samozrejme pomôžeme vybrať my. Naši odborníci ochotne prídu na obhliadku a buď na mieste, alebo telefonicky odporučia správny systém. Na základe skúseností a desiatok zrealizovaných zákaziek, vieme adekvátne navrhnúť a nainštalovať celý zabezpečovací systém. 

Pri výbere zabezpečovacieho systému je veľmi dôležitá jeho kvalita. Treba si uvedomiť, že alarm bude chrániť Váš majetok a že šetriť na nesprávnom mieste sa určite nevypláca. Zabezpečovací systém ako napríklad SATEL, PARADOX či JABLOTRON majú certifikáty z Národného bezpečnostného úradu, ktoré svedčia o 100 percentnom stave každej jeho súčasti. To znamená, že sú schopné nonstop prevádzky bez poruchy a dokážu naozaj adekvátne a spoľahlivo ochrániť Váš majetok. A v neposlednom rade sú akceptované všetkými poisťovňami. 

Lacný a nekvalitný systém veľa krát nedokáže spoľahlivo ochrániť Váš majetok a z praxe si osobne myslím, že po roku aj prestane korektne fungovať. Stretli sme sa s mnohými neodborne vykonanými montážami alarmov, kde zabezpečovacie systémy vôbec neplnili svoj účel. Napríklad pri jednom systéme a pri poplachu prestala fungovať vonkajšia siréna, ktorá je veľmi dôležitá, aby upozornila na danú udalosť. Takýto nekvalitný systém stráca absolútne podstatu jeho účelu. Napríklad v porovnaní tak s našou vonkajšou sirénou má v sebe vnútornú batériu na zálohu pri výpadku elektrickej energie, ochranu proti sabotáži, tvrdý vonkajší obal a samozrejme certifikát z Národného bezpečnostného úradu. 

Kvalitné bezpečnostné systémy sú bezporuchové a fungujú vždy na 100 percent. Na tieto systémy sa môžete vždy spoľahnúť, že zaručene ochránia Váš majetok. Stretli sme sa už aj so systémom, ktorý fungoval nonstop 15 rokov a bez žiadnej poruchy.

Veľmi dôležité je, pri výbere myslieť aj na budúcnosť, aby sa dal systém ľubovoľne rozšíriť, alebo prispôsobiť podľa Vašich predstáv. Všetky naše ponúkané systémy sú plne modulárne a dajú sa ľubovoľne rozširovať.

V neposlednom rade nie je treba zabúdať prepojiť zabezpečovací systém – alarm na PCO alebo na v najhoršom prípade aj na GSM bránu, ktorú veľmi nedoporučujeme. Pokiaľ systém neupozorní na poplach príslušný bezpečnostný útvar alebo oprávnenú osobu, neplní plnohodnotne svoj účel.

Systémová automatizácia

Dnes v pokrokovom svete nám automatizácia uľahčuje bežný život. Do všetkých našich systémov je možné implementovať rôzne prvky automatizácie. Otvorenie garážovej brány z elektronickej kľúčenky, vytiahnutie alebo zasunutie okenných roliet, to sú len niektoré možnosti ktoré sa dajú vyriešiť cez automatizáciu. Radi Vám poradíme ako vyriešiť túto problematiku.

Ďalšie J&P Technology stránky a projekty

Copyright and J&P-MEDIA J&P Technology s.r.o.
Made with in Bratislava Slovakia 2015.