Ovládanie osvetlenia

Svetlo - dekorácia, priestor, atmosféra

Slnko určuje prirodzený rytmus života a domáce osvetlenie môže mať vplyv na celkovú atmosféru vo vašej domácnosti. Jednoduché a pohodlné využívanie ovládania osvetlenia umožní vytvoriť celú paletu osvetlení pre rôzne príležitosti. Svetelné scény vytvoria vhodnú atmosféru pre odpočinok, večeru, návštevu, oslavu, pozeranie športového prenosu alebo filmu.

Od nepamäti má svetlo rozhodujúci vplyv na dekoratívne dotvorenie priestoru. Pomocou dostupných technológií môžu vizuálne efekty umocniť konečný výsledok dekoračných prác v dome a jeho okolí. Možnosti nastavenia a automatizácie programov osvetlenia ponúkané systémom Nexo umožňujú efektívne využiť výhody inteligentného domu. V režimoch používaných neskoro v noci môže osvetlenie slúžiť na orientáciu a odstrašovať neželaných hostí. Počas dňa plní osvetlenie dekoratívnu funkciu a funkciu úsporného osvetlenia. Pri špeciálnych príležitostiach plní napríklad úlohu osvetlenia záhrady alebo ako dekoratívny ukazovateľ prístupových ciest pre hostí.

Domáce svetlo má vplyv na pocity obyvateľov a ich výkonnosť. Iný druh svetla je možno potrebný, keď riešia nejaký problém, a iný, keď má prispieť k chvíľam pohody a relaxu. Vďaka systému Nexo môže svetlo účinne vplývať na správnu atmosféru v správny čas.

  • zapínanie a vypínanie osvetlenia na základe detektorov pohybu, detektorov prítomnosti, detektorov intenzity osvetlenia, a podobne
  • zapínanie a vypínanie osvetlenia na základe harmonogramov
  • automatické vypínanie svetiel v dome po zapnutí stráženia
  • simulácia prítomnosti, keď sú obyvatelia dlhšie preč
  • spojenie osvetlenia, roliet a projekčnej plochy do svetelných scén ovládaných jedným gestom
  • rozsvecovanie svetiel v noci na základe detektora pohybu na chodbách na polovičnú intenzitu
  • bliknutie osvetlením vo vybraných miestnostiach, ak niekto vchádza do domu, alebo ak niekto zazvonil na zvonček, prípadne keď treba dať vedieť deťom, že sú príliš hlučné..

Dnes je pohárový zápas a idete si ho pozrieť spolu s priateľmi u vás doma. Prebiehajú posledné prípravy počas reklám. Napätie pred zápasom rastie, hostia sú už na svojich miestach, prichádzajú ďalší.

... zápas sa o chvíľu začne. Komentátor víta divákov a vy máte pre hostí prekvapenie – kliknete na ikonku na paneli s názvom zápas a... začnú sa zaťahovať rolety, intenzita osvetlenia sa pomaly zníži a farba svetla sa zmení na farby družstva, ktorému fandíte!
... zo stropu sa vysúva plátno. Prepnete obraz z televízora na projektor. Teraz už je každému jasné, že toto finále bude iné ako všetky predošlé!

Detská izba má byť veselá a farebná. Preto sa dá dekoratívne RGB osvetlenie nastaviť tak, že dieťa bude mať pri špeciálnych príležitostiach alebo hoci aj každý deň svoju izbu osvetlenú farbou podľa priania alebo nálady.

... stačí iba podržať tlačidlo a farby osvetlenia sa budú meniť ako farby dúhy
... stačí vo vhodnom momente pustiť tlačidlo na zastavenie a systém si zapamätá vybratú farbu
... stačí v jedálni kliknúť na tlačidlo, svetlo v detskej izbe začne blikať a dieťa vie, že obed je na stole

 

Ovládať osvetlenia RGB v systéme Nexo môžete pomocou gest z dotykového LCD panelu, prostredníctvom programu NexoVision na PC a tablete so systémom Android, pomocou automatizácie, pomocou svetelných programov naprojektovaných užívateľom či výberom palety farieb RGB na paneli.


Je záhrada vašou veľkou pýchou? V takom prípade si určite najlepšie oddýchnete pri pozorovaní svojich pestovateľských úspechov. Možno sa dokážete celé hodiny v mysli zaoberať správnou kompozíciou rastlín a priestoru, aby bola vaša záhrada nádherná počas celého roka. A čo osvetlenie záhrady? Možno ste už premýšľali nad tým, ako dekoratívne osvetliť najkrajšie zákutia alebo záhradnú fontánku, ale neviete, ako to zrealizovať. Tiež vám robí starosť zvýšená spotreba energie, ktorú bude použité osvetlenie vyžadovať.

... v systéme Nexo stačí večer pootvoriť dvere na terasu a automaticky sa spustia svetlá, ktoré zmenia vašu záhradu na čarovné miesto.

Ďalšie J&P Technology stránky a projekty

Copyright and J&P-MEDIA J&P Technology s.r.o.
Made with in Bratislava Slovakia 2015.