Život v inteligentnom dome

Pripravili sme modelové príklady resp. jeden deň zo života v inteligentnom dome:

Ráno :

Systém domácej automatizácie Vám dokáže ušetriť Ráno pri odchode do práce už nemusíte myslieť na to, či ste zhasli všetky svetlá, nemusíte skontrolovať vodovodné kohútiky, žehličku a podobne. Keď zapnete alarm, inteligentná elektroinštalácia urobí všetko za Vás a postará sa o Váš dom. Po odchode autom z garáže systém zamkne hlavné dvere, spustí rolety a zatvorí za vami výjazdovú bránu. Počas cesty a v práci máte úplnú kontrolu nad systémom. Vďaka aplikácií v mobilnom telefóne môžete skontrolovať, či sa vaše dieťa vrátilo v poriadku domov zo školy, pretože po vypnutí alarmu Vám príde notifikácia.

Večer :

Keď sa po náročnom dni budete vracať domov, bude sa systém už vopred starať o váš komfortný návrat. Spustí napríklad systém ventilácie miestností alebo spustí obehové čerpadlo teplej úžitkovej vody a vy budete mať hneď po vstupe do kúpeľne k dispozícii teplú vodu. Ak máte chuť večer si pozrieť film, stačí jediný dotyk na ikonu Film na dotykovom paneli na stene. Svetlo sa pomaly stlmí, farba osvetlenia sa zmení na vašu obľúbenú a zo stropu sa spustí plátno veľkého formátu. Po náročnom dni a dobrom filme je tu čas na vytúžený odpočinok. Stačí siahnuť rukou na tlačidlo v blízkosti postele. Pomocou jediného dotyku systém zapne stráženie, skontroluje, či sú zatvorené brány, zatiahne rolety. Vypne všetky nepotrebné svetlá a ohrev prepne do ekonomického režimu. Môžete spokojne spať a mať istotu, že inteligentná elektroinštalácia stráži a váš dom.

Víkend :

Prichádza dlho očakávaný víkend a vy máte chuť na spoločný výlet s priateľmi. Aj v tomto prípade inteligentná elektroinštalácia postará o komfort vášho relaxu. Bude simulovať prítomnosť obyvateľov, pričom nezabudne na polievanie záhrady. Pomocou detektorov vlhkosti pôdy skontroluje stav záhrady, vypočíta množstvo vody potrebnej na primerané zavlaženie a začne proces zalievania. Zabezpečovací systém bude reagovať na akékoľvek pokusy o sabotáž alebo vlámanie. Zlodeji nemajú šancu dostať sa nepozorovane do vášho domu, pretože zabezpečovací systém spustí sirény, zavolá na políciu.