• Inteligentné elektroinštalácie
    Inteligentná domácnosť

Inteligentné elektroinštalácie

Elektroinštalácia je dnes nevyhnutnosť v každom objekte. Kým v minulosti sa robili klasické elektroinštalácie v dnešnej modernej dobe sa čoraz viac realizujú SMART inteligentné elektroinštalácie, ktoré poskytujú omnoho vyšší štandard a obrovské množstvo výhod. Dnes môžete mať všetky technológie v dome v jednom vypínači na stene, alebo v mobilnej aplikácií. Inteligentná elektroinštalácia sa postará o osvetlenie, kúrenie, žalúzie, hudbu, proste všetko čo si budete želať.
Cena za inteligentnú elektroinštaláciu sa už priblížila ku klasickej, čím sa tieto systémy stali zase o niečo dostupnejšie pre každého.

Pre viac informácií alebo odbornú konzultáciu sa na nás môžete kedykoľvek obrátiť.

Čo je inteligentná elektroinštalácia?

Inteligentné domy sa čoraz viac stávajú súčasťou nášho života.

Inteligentný dom tvorí vlastne inteligentná (smart) elektroinštalácia, ktorá je vedená do jedného miesta, kde je umiestená hlavná riadiaca jednotka celej automatizácie. Táto jednotka dokáže napríklad nezávisle od ľudského faktoru sama rozhodovať, napríklad že v prípade silného vetra vytiahne okenné žalúzie, aby sa nepoškodili. Keď nie ste doma zase domáca automatizácia stlmí kúrenie, vypne osvetlenie, zapne alarm. Domáca automatizácia dokáže riadiť proste všetky technológie, ktoré máte doma a to tak ako si Vy budete želať. Možností je veľa, niektoré nižšie predstavíme:

Úspora vykurovania

Systém domácej automatizácie Vám dokáže ušetriť značnú finančnú čiastku a to napríklad prepracovaným systémom regulácie kúrenia. Kúrenie je vždy jedna z najväčších položiek, hlavne čo sa týka prevádzkových nákladov. Ak si rozoberieme podrobnejšie túto tému zistíme, že správnou reguláciou udržíme náklady na primeranej hladine. časového hľadiska prekonať. Avšak ale keď sa už dostane páchateľ do objektu, alarm spustí poplach, rozhučí sa siréna a zlodejov reakčný čas sa výrazne skráti pretože do pár minút príde polícia. Naše alarmy sú väčšinou pripojené na Pult Centrálnej Ochrany (PCO) alebo súkromné SBS služby.

Riadenie domu z jedného miesta

Multifunkčný displej umožňuje z jedného miesta v dome ovládať všetky možné úkony, napríklad zapnúť alarm, alebo inú sadu činností. Svojim nadčasovým dizajnom pôsobí veľmi esteticky a dizajnovo.
Ovládanie je veľmi intuitívne a zvládne ho naozaj každý. Je možné ho nastaviť aj tak, že sa bude tváriť ako bežný vypínač a v prípade potreby z neho viete ovládať celý dom vrátane kúrenia, či klimatizácie. Keď sa budete vracať z lyžovačky, cez mobilnú aplikáciu si zapnete kúrenie, alebo dáte vyhriať saunu.

Úspora elektrickej energie

Asi každému z nás sa niekedy stane, že zabudne vypnúť svetlo, alebo zaspíme pri pozeraní TV. Zo štatistík ale vyplýva, že ľudský faktor spôsobuje asi 15 percent zbytočných nákladov na elektrickú energiu. Toto je ale možné značne obmedziť domácou automatizáciou. Inteligentný dom za Vás zhasne všetky svetlá keď odídete do práce, alebo ak náhodou zaspíte pred TV, systém ju automaticky vypne. A už zase šetríte.

Úspora voľného času

Pohodlie a životný komfort Vám urobí z bývania radosť. V každodennom živote v domácnosti bez inteligentnej elektroinštalácie, bývajú Vaše zvyky a rituály ale aj bežný život plný zbytočných stláčaní vypínačov, alebo kontrolovaní spotrebičov či sú zapnuté alebo vypnuté. Všetky tieto úkony sa ale dajú zautomatizovať, čím zase získate komfort a úsporu času, ktorý rozhodne stojí zato, pretože ho využijete na činnosti ktoré, máte radi.

Centrálne odchodové tlačidlo
s prepojením na alarm

Zabúdate niekedy pri odchode z domu vypnúť svetlá, alebo kontrolujete, čo všetko máte ešte zapnuté? Týmto dňom je ale koniec. K tomu slúži centrálne odchodové tlačidlo. Jedným tlačidlom vypnete všetky elektrické spotrebiče okrem chladničky, vypnete všetky svetlá aj vonkajšie osvetlenie a zatiahnutie žalúzie a ešte aj zapnete alarm.

Máme dlhoročné skúsenosti
s inteligentnými elektroinštaláciami

Naša firma realizuje inteligentné elektroinštalácie dlhé roky a máme s nimi bohaté skúsenosti. Žiaľ, prax máme aj v opravách inteligentných elektroinštaláciách po iných firmách. Záverom však treba napísať, že každá inteligentná elektroinštalácia začína pri návrhu, preto nás v prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte, radi poradíme.

Mohlo by Vás zaujímať

Život v inteligentnom dome

Pripravili sme pre Vás modelové príklady resp. jeden deň zo života v inteligentnom dome. Prečítajte si o tom, ako môže vyzerať Váš denno denný život s inteligentnou elektroinštaláciou..

Inteligentné osvetlenie

Predstavte si, že zrovna práve staviate svoj vysnívaný dom, alebo rekonštruujete byt. Jedna z vecí, na ktorej sa určite neoplatí šetriť sú rozvody elektroinštalácie. Dnes, keďže máme 21…

Inteligentná elektroinštalácia lacno?

Každý kto stavia dom, alebo ide rekonštruovať elektroinštaláciu stojí pred otázkou, ako naťahať káble a či urobiť klasickú elektroinštaláciu, alebo inteligentnú …

Inteligentne elektroinštalácie naše referencie